Vēsture

     Īsumā par orgonītu vēsturi: pirmo reizi nosaukumu – orgons, minēja austriešu zinātnieks Vilhelms Reihs (Wilhelm Reich (24.03.1897 – 3.11.1957)). Daudzos avotos ir minēts, ka viņš atklāja jaunu enerģijas veidu, kuru nosauca par orgonu. Principā tā bija tā pati enerģija, kura veido visu dzīvo – ēteris. Viens no Reiha izgudrojumiem bija orgona skapis. Šis skapis tika veidots tā, lai dzīvībai un veselībai tik nozīmīgā enerģija spētu koncentrēties tajā iekšā, neizplūstot ārā. Attiecīgi, veicot testus un strādājot ar dažādām slimībām, ļoti veiksmīgi uzlabojās cilvēku veselības stāvoklis. Otrs  Reiha izgudrojums bija orgona mākoņu savācējs (cloudbuster) – ierīce, kura spējīga diezgan īsā laika posmā neitralizēt dažādus mākoņu veidus. Šodien šādus orgonīta paveidus izmanto ķīmisko trašu neitralizēšanai.
     Nākamais nozīmīgākais personāžs orgonītu vēsturē ir Karls Velcs (Hans Karl Welz). Viņš vairāk ir pazīstams ar saviem elektroniskajiem orgona enerģijas frekvenču starotājiem, vairāk pazīstamiem zem Radionikas nosaukuma. Vēl Velcs ir sarakstījis darbus par mūsdienu maģijas novirzienu – tehnomaģiju.
     Savukārt mūsdienās visizplatītākā orgonītu paveida ieviesēji bija amerikāņu pāris Dons un Kerola Krofti. Viņi sāka veidot šos priekšmetus ar kvarca kristāliem, spirālēm, metālu skaidām, to visu ieliekot epoksīda sveķos.
     Pie mums Latvijā Orgonītu kustība sākās 2007.gadā, kad entuziastu grupa izveidoja pirmos eksemplārus. Šie priekšmeti pie mums jau ir apaļus 10 gadus.
     Minēju pāris nozīmīgākos faktus par orgonītu fenomenu pasaulē. Protams, ir vēl ļoti daudz cilvēku, kuri šajā procesā ir piedalījušies, bet par kuriem vēstures fakti klusē. Jebkurā gadījumā varu piebilst, ka orgonītus katrs veido savādāk – nav iespējams izveidot divus identiskus priekšmetus. Līdz ar to, mēs visi, kuri tos taisām, veidojam kopīgu vēsturi. Nepārtraukti rodas  jaunas atklāsmes un veidi, kā tos pilnveidot.